Strona one page czy klasyczna dla kancelarii prawnej?

//Strona one page czy klasyczna dla kancelarii prawnej?

Strona one page czy klasyczna dla kancelarii prawnej? Wiele kancelarii stoi przed takim wyborem tuż po podjęciu decyzji o założeniu strony internetowej. Decyzja o wyborze typu strony nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. Nie warto również podejmować jej pod wpływem „mody”. Lepiej skupić się na tym, co strona ma zawierać i jakie cele spełniać. Czytając poniższy wpis, dowiesz się, czym jest strona typu one page i klasyczna oraz poznasz wady i zalety każdego z rozwiązań. 

Strona typu one page dla kancelarii

Strona typu one page to strona internetowa bez podstron. Wszystkie informacje, grafiki czy zdjęcia umieszczone są na jednej stronie. Najczęściej zawiera menu, które nie odsyła do innych stron, ale do sekcji w obrębie jednej strony. Odpowiednio zaprojektowana nawigacja ułatwia odbiorcom przeglądanie strony. Odbiorcy nie muszą wówczas skanować całej strony w celu odszukania najważniejszych informacji. Pierwotnie tego typu strony projektowane były z myślą o rosnącej liczbie użytkowników urządzeń mobilnych. Jednak przy obecnych możliwościach projektowych zaprojektowanie responsywnej klasycznej strony (o której wspomnimy poniżej) nie stanowi już problemu.

Przykłady stron typu onepage, wykonanych przez nas dla kancelarii:

Zalety strony typu one page

  • Łatwa w obsłudze — wszystkie elementy znajdują się na jednej stronie, co ułatwia wprowadzanie zmian i niezbędnych aktualizacji. Strona jest również łatwa w odbiorze dla odwiedzających. Wszystkie elementy są „podane na tacy”, oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio zaprojektujesz stronę.
  • Niższy koszt — strony typu one page są tańsze w związku z mniejszym nakładem pracy.
  • Minimalizm — jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja była prosta i przejrzysta — ten typ strony jest dla Ciebie. Nie ma tutaj po prostu miejsca na rozbudowane funkcje.
  • Zwiększona konwersja — odbiorca, który nie musi przechodzić przez wiele podstron, tylko zostaje pod jednym linkiem, z większym prawdopodobieństwem natknie się na wezwanie do działania, tzw. CTA. Przykładowo do zapisu na Twój prawniczy newsletter.

Wady strony typu one page 

  • Ograniczone miejsce — umieszczenie na jednej stronie usług, historii kancelarii i przedstawienie wszystkich pracowników może być wyzwaniem. Jeżeli chcesz, aby Twoja strona kompleksowo opisywała Ciebie i Twoją kancelarię, ten typ strony może okazać się nietrafiony. Przeładowana strona typu one page nie zachęci.
  • Trudniejsze pozycjonowanie — w przypadku strony typu one page, tak jak wspomnieliśmy powyżej, mamy niewielką przestrzeń na treści, a strona zapisana jest pod pojedynczym linkiem (brak możliwości wypozycjonowania podstron). Nie umieścisz tutaj m.in. linków wewnętrznych, a content marketing będzie ograniczony. Oczywiście trudniejsze nie oznacza niemożliwe.

Klasyczna strona internetowa

Klasyczna strona internetowa składa się z kilku podstron, które zapisane są pod odmiennym adresem URL. Na każdą z tych podstron odbiorca może się dostać bezpośrednio poprzez wyszukiwarkę google.pl. Przykładem jest strona, którą właśnie przeglądasz. Warto pamiętać o tym, że strona tego typu wymaga przemyślanej nawigacji. Odpowiednio przygotowany projekt to podstawa. Nie warto w tym miejscu wspinać się na wyżyny kreatywności, lepiej postawić na praktyczność. Menu powinno być przede wszystkim czytelne.

Przykłady stron klasycznych, wykonanych przez nas dla kancelarii:

Dla kogo klasyczna strona internetowa?

Klasyczna strona internetowa oferuje więcej możliwości niż strona typu one page. Po pierwsze — dość oczywiste — ma więcej przestrzeni na treści.  Dodatkowo stronę możesz urozmaicić o historię kancelarii, galerię zdjęć czy filmy wideo. Przy odpowiednim rozmieszczeniu strona wciąż będzie czytelna. Ten rodzaj strony sprawdzi się, jeżeli zależy Ci na rozpisanych specjalizacjach, czy publikacjach. Niewątpliwie plusem jest także więcej możliwości pozycjonowania. Przy większej przestrzeni na treści pojawia się więcej możliwości na użycie odpowiednich słów kluczowych. Witryna tego typu pozwala także wykorzystać linkowanie wewnętrzne.

Podsumowanie 

Niewątpliwie nie ma rodzaju strony, który jest lepszy lub gorszy. Wszystko zależy od celu strony i to na tym warto się skupić. Jeżeli zależy Ci na tym, aby pokazać bogatą ofertę kancelarii, dodatkowo wzbogaconą graficznie i treściowo, klasyczna strona internetowa jest dla Ciebie. Natomiast jeżeli chciałbyś stworzyć czytelną i prostą wizytówkę dla swojej kancelarii — powinieneś rozważyć stronę typu one page. Jedna i druga, zaprojektowana w odpowiedni sposób, może przyciągać Klientów do Twojej Kancelarii.

Przeczytaj: Strona internetowa kancelarii prawnej – jak pisać teksty?

 

Potrzebujesz strony internetowej dla kancelarii? Kliknij przycisk poniżej, wypełnij krótki brief i otrzymaj BEZPŁATNĄ WYCENĘ! 


 

2022-04-05T15:57:37+00:00 5 kwietnia 2022|

Zostaw komentarz

Zapisz się na newsletter i regularnie otrzymuj bezpłatne wskazówki jak poprowadzić marketing kancelarii!