LinkedIn Kancelarii Prawnej – jak działa LinkedIn?

LinkedIn Kancelarii Prawnej

LinkedIn to portal społecznościowy, który zrzesza profesjonalistów oraz specjalistów. Jest to narzędzie podobne w swojej budowie do Facebook’a, jednak specyfika jego działania jest zupełnie inna. Głównym celem tego portalu jest zaprezentowanie siebie z perspektywy zawodowej, biznesowej lub naukowej. Rejestrując się na LinkedIn w pierwszej kolejności musimy dodać informacje o swoim wykształceniu, historii zajmowanych stanowisk, a także listę naszych umiejętności. Konto na LinkedIn stanowi w pewien sposób nasze CV. Tak samo jest w przypadku LinkedIn Kancelarii Prawnej – możemy stworzyć swój prywatny profil jako ‘prawnik’ oraz profil firmowy jako Kancelaria. Za pośrednictwem tej platformy możemy nawiązywać nowe kontakty biznesowe, a także szukać kontrahentów, lub nowej pracy.

linkedin kancelarii prawnej

To właśnie sieć kontaktów jest kluczowym elementem LinkedIn. Jest to jedyne medium społecznościowe, gdzie przez odpowiednie i ukierunkowane działania możemy dotrzeć bezpośrednio, np. do prezesa dużego przedsiębiorstwa, z którym chcemy podjąć współpracę. Wymaga to jednak pewnego nakładu pracy. LinkedIn jest stworzony w taki sposób, iż możemy kontaktować się tylko z osobami, które mamy w swojej sieci kontaktów.

Wspomniana sieć dzieli się na 3 rodzaje kontaktów:

  • Kontakty 1. stopnia – to osoby, z którymi jesteśmy “bezpośrednio połączeni”, czyli mówiąc kolokwialnie – mamy ich w znajomych. Możemy z nimi kontaktować się bezpośrednio na platformie LinkedIn pisząc prywatne wiadomości.
  • Kontakty 2. stopnia – to osoby, które są połączone bezpośrednio z naszymi kontaktami 1. stopnia. Możemy z nimi się kontaktować przez opcję “nawiąż kontakt” i to od nich zależy, czy dodadzą nas do swojej sieci kontaktów.
  • Kontakty 3. stopnia – to osoby, które są połączone z kontaktami 2. stopnia. Z tymi osobami najczęściej również możemy nawiązać kontakt poprzez opcję “nawiąż kontakt”.

Jest to skrótowa charakterystyka działania sieci kontaktów w LinkedIn, a szczegółowy opis działania tego portalu znajduje się na stronie LinkedIn TUTAJ.

Podsumowując, przez odpowiednie znajomości dochodzi się do kolejnych znajomości, często biznesowych. LinkedIn popularny jest również wśród osób zajmujących się rekrutacją pracowników.

LinkedIn Kancelarii Prawnej

Na LinkedIn pojawia się coraz więcej profili prawników, a także Kancelarii Prawnych. Szczególnie Kancelarie obsługujące duże spółki mogą tutaj z łatwością nawiązać nowe kontakty biznesowe poszukując kontrahentów lub klientów. Ale czy tylko Kancelarie działające w obszarze B2B powinny założyć konto na LinkedIn?

Niekoniecznie. Warto zauważyć, że LinkedIn to bardzo popularna i znana na całym świecie platforma. Często zdarza się, iż po wpisaniu nazwy Kancelarii w wyszukiwarce na jednej z pierwszych pozycji wyskakuje jej profil na LinkedIn. Potencjalny klient, który może być osobą fizyczną, prześledzi konto Kancelarii, aby sprawdzić jej wiarygodność. W takiej sytuacji może on sprawdzić: kto jest zatrudniony w Kancelarii, jak długo Kancelaria funkcjonuje, a także jakie treści udostępnia na swoim koncie. Co najważniejsze, na profilu LinkedIn wyświetlają się również nagrody, wyróżnienia, a także rekomendacje, które w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie bardzo często są bezpośrednią przyczyną podejmowania decyzji przy szukaniu usług w internecie. Profesjonalnie przygotowane i prowadzone konto na LinkedIn zwiększa szansę na pozyskanie Klienta.

Jakie korzyści niesie prowadzenie konta na LinkedIn Kancelarii Prawnej? 

linkedin kancelarii prawnej

Konto na LinkedIn niesamowicie zwiększa wiarygodność Kancelarii Prawnej stanowiąc jej wizytówkę. Potencjalny Klient szukający usługi prawnej z pewnością zwróci uwagę na zamieszczone na profilu informacje. To zaś przekona go, że warto skorzystać właśnie z usług tej Kancelarii Prawnej. Profil na LinkedIn warto założyć już teraz, dopóki konkurencja nie jest tak duża. Niemniej jednak z dnia na dzień, prawników na LinkedIn pojawia się coraz więcej.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników i specjalistów od e-marketingu. Jako agencja marketingowa – Marketing Prawników – pomagamy prawnikom i kancelariom wyróżnić się w sieci w poszanowaniu etyki zawodowej.

Praktyczne wskazówki marketingowe dla prawników

Dołącz do ponad 100 kancelarii prawnych, które korzystały z usług naszej agencji marketingowej.

Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się jak rozwijać swój marketing.

Więcej
WPISÓW