Co to jest Instagram? Instagram Kancelarii Prawnej

Co to jest Instagram? Instagram Kancelarii Prawnej?

Instagram, krótko mówiąc, jest to aplikacja na urządzenia mobilne, która służy do publikowania zdjęć i krótkich filmików. Każdy użytkownik aplikacji Instagram posiada własną tablicę z fotografiami. Zdjęcia podpisywane są tzw. hashtagami (#), przez co trafiają do szerokiego grona osób zainteresowanych daną tematyką. Przykładowo wrzucamy zdjęcie z ulubionej restauracji i podpisujemy #pysznejedzenie. Osoba, która wpisze w wyszukiwanie #pysznejedzenie trafi na nasze zdjęcie i skuszona ładnym postem uda się do naszej ulubionej restauracji. Oczywiście ludzie wrzucają na Instagramie zdjęcia rozmaitej treści, podpisując je dosyć swobodnie. Nie zawsze więc zawartość posta będzie odpowiadała podpisowi.

Osoby zainteresowane tematyką naszego profilu na Instagramie mogą kliknąć przycisk „obserwuj”, przez co za każdym razem, gdy opublikujemy zdjęcie, pojawi się ono na tablicy głównej osoby obserwującej. Docieramy w ten sposób do osób bezpośrednio zainteresowanych. Nie narzucamy nikomu treści, których z własnej woli nie chciałby oglądać.

Tak samo w drugą stronę. Sami możemy obserwować innych, gdy spodobają nam się publikowane treści albo wydadzą nam się pożyteczne czy po prostu cieszące oko.co to jest instagram

Instagram pozwala również na komentowanie zdjęć. Dzięki temu możemy wyrażać własne myśli i naszym komentarzem dajemy innym użytkownikom znać, że mamy konto na Instagramie, przez co łatwiej do nas trafią.

Ponadto Instagram, wychodząc naprzeciw użytkownikom, umożliwił przełączenie konta prywatnego na konto firmowe. Dzięki temu możemy zobaczyć statystyki, obrazujące liczbę osób odwiedzających nasz profil, a także pokazujące, ile osób, dzięki konkretnemu zdjęciu – zainteresowało się całym profilem. Uzyskujemy także dostęp do informacji takich jak: wiek obserwujących, miejsce, z którego pochodzą czy płeć.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyników zasięgu organicznego (niepłatnego), to możemy wykupić na Instagramie tzw. post promowany i zapłacić za wyświetlanie go większej liczbie osób, co ważne, dokładnie przez nas określonych.

Instagram Kancelarii Prawnej

Coraz więcej osób zakłada na Instagramie konta firmowe Kancelarii. Swoje profile mają również pojedynczy prawnicy. Nic w tym dziwnego, gdyż w obecnych czasach Instagram stał się tak popularny jak Facebook (notabene wykupiony przez Facebooka) i ludzie przeglądają profile kilka razy dziennie. Co to oznacza? To oznacza, że Twoi potencjalni Klienci większość wolnego dnia spędzają na Instagramie, więc żeby dostrzegli co im oferujesz, to muszą najpierw wiedzieć, że istniejesz.

Ale jak można zaistnieć dzięki zdjęciom? No właśnie. Oprócz hasztagów pod zdjęciami można dodawać naprawdę długie opisy. Wystarczy, że zdjęcia, które publikujesz będą estetyczne, a treść pod postem wartościowa. To automatycznie przyciąga obserwujących. Ponadto, wbrew pozorom, ograniczenie rodzaju postów do zdjęć i filmików ma więcej plusów niż minusów. Użytkownik Instagrama nie jest rozpraszany przez różnego rodzaju linki, odnośniki, treści polityczne, których nie chciałby oglądać. Na jego tablicy głównej pojawiają się tylko takie rzeczy, które rzeczywiście chciałby oglądać, bo z własnej woli kliknął „obserwuj”. W przypadku Facebooka jest trochę inaczej. Pokazują się treści, które udostępniła, skomentowała, bądź polubiła inna osoba, a tego niekoniecznie chcemy.

instagram kancelarii prawnej

Jakie korzyści niesie prowadzenie konta na instagramie Kancelarii? 

Instagram Kancelarii Prawnej powoduje, że przybliżasz się do swoich potencjalnych Klientów. Trafiasz do osób bezpośrednio zainteresowanych Twoją Kancelarią bądź osobą. Pokazujesz, że istniejesz, że też jesteś człowiekiem i funkcjonujesz w mediach społecznościowych tak jak inni ludzie, Twoi klienci. Dzięki temu budujesz wśród społeczności zaufanie. Już nie jesteś fikcyjną postacią z Internetu.

Statystyki umożliwią Ci natomiast zaznajomienie się z Twoim klientem. Pokażą Ci, kto jest zainteresowany Twoimi usługami, a wtedy przeanalizujesz czy właśnie takiego klienta szukasz.

 

Przeczytaj także bardziej szczegółowy wpis:

Dowiesz się z niego, jakie są zalety posiadania konta na Instagramie, jak wybrać tematykę konta na Instagramie, o czym pamiętać zakładając konto prawnicze na Instagramie.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników i specjalistów od e-marketingu. Jako agencja marketingowa – Marketing Prawników – pomagamy prawnikom i kancelariom wyróżnić się w sieci w poszanowaniu etyki zawodowej.

Praktyczne wskazówki marketingowe dla prawników

Dołącz do ponad 100 kancelarii prawnych, które korzystały z usług naszej agencji marketingowej.

Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się jak rozwijać swój marketing.

Więcej
WPISÓW