Skąd brać zdjęcia do wpisów na blogu?

Jak już zdecydujesz się na regularne prowadzenie bloga prawniczego i zaskakiwanie swoich czytelników wiedzą, to z całym przekonaniem zadasz sobie w pewnym momencie pytanie „Skąd brać zdjęcia do wpisów na blogu?”.

Treść wpisu blogowego jest oczywiście najważniejsza. Jednak, żeby post był poczytny i przykuwał większą uwagę, musi zostać urozmaicony grafiką. Zdjęcia czy infografiki powinny być tematycznie dopasowane do treści wpisu, a ponadto być wysokiej jakości.

Jeśli nie jesteś miłośnikiem fotografowania albo nie masz na nie czasu, to musisz znaleźć inne sposoby na legalne pozyskiwanie zdjęć.

Najprostszym sposobem, wydawałoby się oczywiście, wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarce obrazów Google i ściągnięcie pasującej fotografii, ale… TAK NIGDY NIE RÓB. Pamiętaj, że obrazy, które wyświetla wyszukiwarka Google mają swoich autorów i ściąganie ich, a następnie publikowanie na swojej stronie internetowej, bez podania autora, jest łamaniem jego praw!

Na szczęście w Internecie znaleźć można wiele płatnych, jak i bezpłatnych banków zdjęć. Na początek polecamy korzystanie z banków darmowych, gdyż nie odbiegają jakościowo od tych komercyjnych.

Skąd brać zdjęcia do wpisów na blogu? My polecamy:

Pixabay
Pixabay umożliwia odszukanie darmowych zdjęć, ilustracji, video i grafiki wektorowej (takiej, która po skalowaniu nie traci na jakości). Przy pobieraniu można wybrać jeden z czterech podanych rozmiarów. PixabayPod każdą fotografią podane są informacje odnośnie rodzaju aparatu, jakim zdjęcie zostało wykonane, rozdzielczości czy formatu, a także ilość pobrań. Dzięki temu jesteśmy w stanie zweryfikować, czy będziemy oryginalni, korzystając z danej grafiki na naszej stronie internetowej, czy korzysta z niej duże grono osób.

Pxhere

Pxhere 
Jest to jeden z przyjemniejszych banków zdjęć. Nie zawsze odnajdziemy tu dokładnie takie grafiki, jakich szukamy…, jednakże jeśli już taką znajdziemy to jest naprawdę wysokiej jakości. Zdjęcia na Pxhere pobierać można w czternastu różnych rozmiarach. Dzięki temu nie trzeba im poświęcać dodatkowego czasu na skalowanie do wymiarów odpowiednich na stronę www. Ponadto Pxhere podsuwa nam propozycje podobnych obrazów – do tego, który wybraliśmy sami. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza, gdy potrzebujesz do wpisu kilku zdjęć o identycznej tematyce.

Freepik

Freepik 
Na portalu Freepik odnaleźć można zarówno komercyjne, jak i bezpłatne zasoby grafik komputerowych. Klikając w okienko „Selection” wyszukiwarka wybierze dla nas obrazy, za które nie będziemy musieli płacić. Natomiast pod przyciskiem „Premium” kryje się całe spektrum płatnych fotografii. Trzeba jednak przyznać, że pisząc na jakiś temat – wyobrażamy sobie, jaka grafika będzie do wpisu odpowiednia i to najczęściej w folderze „Premium” znajdziemy tą idealną! W przypadku strony Freepik warto rozważyć zakup konta Premium. Przede wszystkim dlatego, że w 99 % znajdziemy to, czego poszukujemy, a po drugie, Freepik oferuje pakiety wbardzo przystępnych cenach, czego nie można powiedzieć o (najpopularniejszym na świecie) banku zdjęć Shutterstock.

Search Creative CommonsSearch Creative Commons
Wyszukiwarka ta umożliwia przeszukanie różnych stron internetowych w celu odnalezienia tych na licencji Creative Commons. Dzięki niej możemy sięgnąć również do zasobów Google, mając przy tym pewność, że pobrane przez nas zdjęcia – są ściągnięte legalnie. Za pomocą Search Creative Commons przeszukamy także biblioteki video oraz audio.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników i specjalistów od e-marketingu. Jako agencja marketingowa – Marketing Prawników – pomagamy prawnikom i kancelariom wyróżnić się w sieci w poszanowaniu etyki zawodowej.

Praktyczne wskazówki marketingowe dla prawników

Dołącz do ponad 100 kancelarii prawnych, które korzystały z usług naszej agencji marketingowej.

Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się jak rozwijać swój marketing.

Więcej
WPISÓW