Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa w 2024 roku?

W dobie cyfrowej, obecność w sieci stała się niezbędnym elementem strategii promowania się przez firmy. Przyjęło się, że to strona internetowa jest jednym z ważniejszych rozwiązań do zaznaczenia swojej obecności w sieci. Stronę WWW może postrzegać jako wizytówkę, ale także jako realne narzędzie do pozyskiwania klientów. Z tego względu warto przyjrzeć się bliżej, jakie koszty wiążą się ze stworzeniem profesjonalnej strony internetowej w 2024 roku i jakie korzyści może przynieść taka inwestycja. Przygotowaliśmy artykuł, który odpowiada na tytułowe pytanie: “Ile kosztuje strona internetowa?” oraz przedstawia, co składa się na jej ostateczną cenę. 

Zapraszamy do lektury!

Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Strona internetowa dla prawników jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach z kilku powodów. Po pierwsze, stanowi wirtualną wizytówkę firmy, której obecność online jest niezwykle ważna (a z roku na rok staje się ważniejsza). Potencjalni klienci szukają informacji o produktach, usługach lub firmach w internecie. Wyszukują, sprawdzają i porównują oferty wielu firm, aby znaleźć najkorzystniejszą oraz zgodną z ich wartościami.  Po drugie, strona internetowa pozwala na budowanie zaufania i wiarygodności. Dzięki profesjonalnemu wyglądowi i zawartości na stronie, firma może zyskać pozytywne wrażenie u klientów oraz budować swoją markę. Ponadto strona internetowa umożliwia komunikację z klientami, zarówno poprzez udostępnianie kontaktów, jak i poprzez interaktywne elementy, takie jak formularze kontaktowe czy chatboty. W dodatku, strona internetowa może być narzędziem sprzedażowym, umożliwiającym klientom zakup produktów lub usług online, co zwiększa zasięg firmy i pozwala na dotarcie do większej liczby klientów.

Ile kosztuje strona internetowa?

Musimy zaznaczyć, że strony internetowe, które przygotowujemy jako agencja, są skierowane do prawników i kancelarii prawnych. Specjalizujemy się w świadczeniu usług marketingowych dla branży prawnej od niemal 6 lat. Zaprojektowane przez nas strony nie są tylko pięknym projektem graficznym, ale także częścią strategii marketingowej –  marketing kompleksowy dla prawników ma pomóc dotrzeć do klienta. Cena strony internetowej dla prawnika jest uzależniona od celów i potrzeb Klienta. W praktyce, ceny stron internetowych w 2024 potrafią się różnić wręcz drastycznie i wyjątkowo trudno wskazać dokładną wycenę stron, bez podjęcia próby indywidualnej rozmowy o potrzebach z Klientem.

Niemniej jednak, w dalszej części artykułu wskażemy swoje widełki cenowe, aby zobrazować jakie elementy i w jakiej wysokości mają wpływ na ostateczną cenę wykonania strony internetowej.

Jaki wpływ ma przeznaczenie strony WWW na cenę?

Mówiąc o kosztach strony internetowej, trzeba wspomnieć też o przeznaczeniu strony. Im bardziej rozbudowana i specjalistyczna strona internetowa, tym wyższa cena. Rozbudowana strona zazwyczaj zawiera wiele podstron, dodatków, czy innych funkcjonalności, np. ruchomych animacji czy innych interaktywnych dodatków. Jako firma stworzyliśmy już dziesiątki stron dla prawników i kancelarii prawnych (które możesz zobaczyć tutaj: realizacje stron). 

Każdy projekt był wyceniany indywidualnie ze względu na różne oczekiwania i preferencje klientów.

Pytanie o przeznaczenie strony jest jednym z pierwszych, które zadajemy przed rozpoczęciem projektu. Dla niektórych klientów strona jest tylko dodatkiem do działalności i wizytówką, a dla jeszcze innej grupy osób będzie to miejsce do rzeczywistego pozyskiwania leadów. Wobec czego każdy ma inne oczekiwania. Są dwie drogi:

  • Przemyślana, oryginalna i wyróżniająca się strona internetowa, która będzie aktywnie pozycjonowana (SEO), albo używana do promocji w Google Ads. Na stronie znajdziemy m.in. przyciągający nagłówek, wskazujący na to, czym dana firma się zajmuje, jasną i klarowną ofertę napisaną językiem korzyści, formularz kontaktowy oraz budzące zaufanie zdjęcie. 
  • Prosta strona, która jest jedynie„wizytówką” lub “uzupełnieniem” innych działań. Przykładowo klient posiada rozwinięte social media i strona podsumowuje jego ofertę, ułatwia kontakt, zapisy na porady online itp.

Ile wynoszą ceny za stronę internetową w 2024 roku?

Przechodząc do bardziej szczegółowych informacji koszt prostych stron internetowych dla kancelarii prawnych (tzw. one-page) zaczyna się w naszej Agencji od 3000 zł netto. Cena wzrasta w zależności od dodatkowych elementów i usług. Zazwyczaj koszt nie przekracza 8000-9000 zł netto. Krótko mówiąc, im prostsza strona, tym niższa cena. 

Naszą ofertę kierujemy do prawników i kancelarii prawnych, gdyż w tej branży jesteśmy specjalistami. W naszym zespole jest wielu prawników oraz studentów prawa, dzięki czemu doskonale rozumiemy problemy branży oraz jej codzienne wyzwania. Znając branżę prawną z kilku perspektyw, wiemy w jaki sposób docierać do potencjalnych klientów.

Ile wynosi cena strony internetowej? (wszystko zależy od dodatków do strony)

Po podjęciu decyzji o przeznaczeniu strony internetowej i pierwszego wyboru tj. czy strona ma być klasyczna (zawartość podzielona jest na kilka podzakładek np. strona główna, o nas, kontakt itd.), czy one-page (zawartość znajduje się na jednej stronie, podzielonej na sekcje). Kolejną kwestią są wszelkie dodatki i funkcjonalności (dotyczą w większości tych rozbudowanych stron). Mianowicie: 

  • Liczba podstron,
  • Rodzaje wdrożonych rozwiązań na Stronie (np. kalendarze porad prawnych czy prowadzenie bloga)
  • Kwestie graficzne takie jak zdjęcia, grafiki czy przyciski.
  • Wsparcie w zakresie dostosowania sprzedażowo tekstu na stronie (usługi copywriterskie)
  • Dodatki takie jak animacje, pop-upy, czy livechat.

Strony internetowe prawnicze — co się składa na koszt ich utrzymania?

Koszt przygotowania strony internetowej, to nie tylko kwestia samej strony. W ramach strony trzeba zadbać także o kwestie związane z domeną, hostingiem i pocztą firmową. Są to dodatkowe koszty (dość niewielkie), ale trzeba się z nimi liczyć. Koszt utrzymania domeny, hostingu to koszt w okolicach 400 – 500 zł/ rocznie. Dokładna cena zależy głównie od rodzaju domeny oraz wybranego pakietu hostingowego. Są to elementy, które wpływają dodatkowo na koszty późniejszego utrzymywania Strony.

Ile kosztuje strona internetowa ze sklepem?

Coraz częściej można spotkać się, że dana firma oprócz strony internetowej posiada też własny sklep. Przykładowo: kancelarie prawne często na stronie zamieszczają osobną podstronę “sklep”, na której sprzedają np. wzory umów lub innego rodzaju prawne poradniki. 

Wdrożenie sklepu na stronie Klienta to koszt około 1500 – 2500 zł, w zależności od ilości produktów i elementów sklepu. Dodatkowo, w tej cenie ujęta jest konfiguracja systemu płatności.

Podsumowanie – ile kosztuje strona internetowa?

Inwestycja w stronę internetową może być dla firmy większym wydatkiem. Jednak stronę internetową tworzy się nie na miesiąc, a na lata – taka perspektywa powinna zmieniać postać rzeczy. Strona WWW to przede wszystkim szansa na zwiększenie widoczności, zdobycie nowych klientów i wzmocnienie zaufania do marki. Mając strategię, budżet i wiedząc, jakie jest rzeczywiste przeznaczenie strony i jej zadanie, strona nie będzie postrzegana w roli wydatku, a jedynie długoterminowej inwestycji. 

Czytaj również: Jaka strona internetowa dla prawników?

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem prawników i specjalistów od e-marketingu. Jako agencja marketingowa – Marketing Prawników – pomagamy prawnikom i kancelariom wyróżnić się w sieci w poszanowaniu etyki zawodowej.

Praktyczne wskazówki marketingowe dla prawników

Dołącz do ponad 100 kancelarii prawnych, które korzystały z usług naszej agencji marketingowej.

Zapisz się na nasz newsletter i dowiedz się jak rozwijać swój marketing.

Więcej
WPISÓW

Zapisz się i dowiedz się jak rozkręcić marketing i zwiększyć dochody w swojej Kancelarii! 💥

Wskazówki, które rozkręcą marketing i zwiększą dochody w Twojej kancelarii! 💥

Dołącz do ponad 400 prawników, którzy czytają nasz Newsletter. Zapisz się i dowiedz się jak rozwijać swój marketing.